امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

کاهش تولید داخلی باعث افزایش ورود کالا قاچاق می شود چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰:۰۸


کاهش تولید داخلی باعث افزایش ورود کالا قاچاق می شود تعداد بازدید: ۲۸۸

نماینده طلاب و فضلای استان فارس، یکی از موانع اشتغال و تولید را عدم برنامه ریزی صحیح برای بخش های مختلف دانست و اظهار داشت: ناهماهنگی بین دستگاه ها منجر به این می شود که تولید دچار مشکل شود و قاچاق افزایش یابد، که این به اقتصاد ما ضربه می زند.
 
 

 

حجت الاسلام سید علی اکبر جعفری، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان، یکی از موانع اشتغال و تولید را عدم برنامه ریزی صحیح برای بخش های مختلف دانست و اظهار داشت: ناهماهنگی بین دستگاه ها منجر به این می شود که تولید دچار مشکل شود و قاچاق افزایش یابد، که این به اقتصاد ما ضربه می زند.

 

نماینده طلاب و فضلای استان فارس ادامه داد: مردم بایستی نسبت به اختلاف طبقاتی حساسیت ویژه ای نشان دهند و اجازه ندهند عده ای از بیت المال هر چقدر دوست دارند برداشت کنند و عده ای هم به خاطر اینکه مقدار کمی از بیت المال بهشان نمی رسد در رنج و عذاب باشند.

 

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه تمام دستگاه ها و مردم باید مسؤولانشان را پاسخ گو بدانند، گفت: اگر مسؤولی در مقابل مردم پاسخ گو نباشد باید نظام با او برخورد کند، که در قبال مردم و هزینه های بی جا از بیت المال پاسخگو باشد.

 

نایب رییس مجمع نمایندگان اظهار داشت: دستگاه ها اگر همگرایی و همراهی داشته باشند همه تولیدات به صورت ویژه فعال می شود و نیروهای نظامی دستگاه های امنیتی هم می توانند از قاچاق جلوگیری کنند تا تولید ما بالاتر برود و اشتغال بیشتری ایجاد شود.

 

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه تعریفی که ما از نظام بانکی داریم یک تعریف غربی است، تصریح کرد: ما نمی توانیم با کلاه برداری و کلاه شرعی مساله حلال و حرام را درست کنیم همین چیزی که آیت الله جوادی آملی به آن اشاره می کنند این که ما باید از ریشه مسائل بانک را حل کنیم.

 

وی ادامه داد: باید مواظب بانکدها و کلاه شرعی هایی که به قول خودشان می خواهند این مسائل را  صحیح جلوه دهند باشیم و اجازه ندهیم به بعضی از بانک ها و مسؤولان با مبانی فقهی ما بازی کنند.

 

 نماینده طلاب و فضلای استان فارس در پایان گفت: در مساله زکات به اختلافات طبقاتی اشاره می شود که از ثروتمندان برای فقرا کمک بگیرید و در سیستمی که ثروتمندان یک جامعه زندگی می کنند باید حتما نوع معاملاتشان زیر مجموعه اسلامی و پیوست فرهنگی داشته باشد، که یکیش مساله زکات است.